Segregacja odpadów

kliknij po szczegóły

https://naszesmieci.mos.gov.pl/materialy


Ogłoszenie Eko-Doliny:

Szanowni Państwo, W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie Państwa oraz pracowników Spółki,  prosimy o załatwianie wszystkich spraw przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dane kontaktowe znajdują się w zakładce: KONTAKT. 

Budynek administracyjny jest zamknięty do odwołania.  Wszelkie sprawy związane z przyjęciem odpadów należy uzgadniać na obiekcie wagowym. 

Od dnia 18 marca br. do odwołania zaprzestajemy przyjmowania odpadów od mieszkańców miasta Gdynia, Reda oraz gminy  Wejherowo w ramach prowadzonego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. 

Odpady od firm transportowych  są przyjmowane bez zmian.

Prosimy również o dokonywanie płatności za pomocą terminala płatniczego.

Ponadto informujemy, że w pomieszczeniu WAGI może przebywać tylko jedna osoba. Bardzo prosimy  o stosowanie powyższych zasad.


Uwaga! Zmiany w sposobie odbioru odpadów wielkogabarytowych!

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta Wejherowa, od 1 marca odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dogodniejszy dla odbiorców sposóbczyli spod wiat śmietnikowych i domów jednorodzinnych.  

Warunkiem odbioru:

- w przypadku domów jednorodzinnych jak i zabudowy wielorodzinnej będzie zgłoszenie telefoniczne, e-mailowe na adres gabaryty@zukwejherowo.pl    lub osobiste w Biurze Obsługi Mieszkańców (wejście od ul. Chopina naprzeciwko Inspektoratu Weterynarii) w poniedziałki od 7:00 do 18:00 od wtorku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00.

 

Zgłoszenie powinno zawierać:

- imię i nazwisko Zleceniodawcy

- adres odbioru  

- rodzaj odpadu

- ilość danego odpadu

- numer kontaktowy

UWAGA!!! 

ODPADY WYSTAWIAMY DOPIERO W TERMINIE UZGODNIONYM Z PRACOWNIKIEM ZUK!

Odpady wielkogabarytowe należy wystawić:

  • w zabudowie jednorodzinnej przed posesję, w miejscu widocznym oraz umożliwiającym dojazd pojazdu specjalistycznego

  • w zabudowie wielorodzinnej przy pergolach śmietnikowych w miejscu widocznym oraz umożliwiającym dojazd pojazdu specjalistycznego.

 

Odbiór odpadów zostanie zrealizowany w ciągu 5 dni roboczych od zarejestrowania zgłoszenia, po uprzednim ustaleniu dokładnej daty odbioru.

Odpady wielkogabarytowe: brodziki, deski do prasowania, suszarki na pranie, deski meblowe, dywany, fotele, gruz 160 l (w worku pobranym ZUK), kaloryfery, komody, krzesła, kanapy, tapczany, łóżka, materace, muszle toaletowe, opony (4 szt.), sprzęt sportowy dużych rozmiarów, stolarka budowlana (pojedyncze okna i drzwi), stoły, szafy, umywalki, wanny, wózki dziecięce, inne odpady wielogabarytowe.

 

UWAGA!

Nie wystawiamy sprzętu RTV/AGD, odpadów niebezpiecznych tj.: zużytych baterii i akumulatorów, przeterminowanych leków, farb,   olejów, świetlówek, żarówek energooszczędnych, termometrów rtęciowych, tonerów z drukarek itd.

 

Jak pozbyć się odpadów niebezpiecznych?!

Jeżeli mają Państwo ELEKTROODPADY (sprzęt RTV/AGD), który wagowo przekracza 20 kg wówczas można skorzystać z usługi bezpłatnego odbioru, zlecając usługę Komunalnemu Związkowi Gmin „Doliny Redy i Chylonki” (KZG) pod numerem telefonu (58) 624 66 11


Więcej informacji na temat odbioru dużych ELEKTRODPADÓW z domów znajdą Państwo na stronie internetowej www.kzg.pl

W przypadku posiadania innych odpadów niebezpiecznych, kóre nie podlegają zbiórce wielkogabarytów mogą je Państwo przywieźć do Punktu Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych (PZON), który mieści się w naszym PSZOK (wjazd od ul. Chopina naprzeciwko Inspektoratu Weterynarii) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00 i w soboty od 9:00 do 16:00.

 

 Zapoznaj się z klauzulą informacyjną dot. zgłoszeń odbioru odpadów wielkogabarytowych--> plik do pobraniaAdministracje WSM

Administracja Os. Kaszuby
Tel. +48 58/677-90-69
e-mail : kaszuby@wsm.wejher.pl
Administracja Os. Zachodnia/Chopina
Tel. +48 58/672-29-12
e-mail: zachodnia-chopina@wsm.wejher.pl
Administracja Os. Reda/Rumia
Tel. +48 58/678-36-68 (dla mieszkańców Redy)
Tel. +48 58/671-02-35 (dla mieszkańców Rumi)
Tel. 691 - 679 - 764
email: reda-rumia@wsm.wejher.pl

Telefony Awaryjne

Niżej podane są telefony awaryjne do służb internwenycjnych WSM (awrie dot. mieszkań) i pogotowia dźwigowego (awarie dot. wind) .

  • Awarie po godzinach pracy WSM
  • tel.605-644-493
  • Pogotowie Dźwigowe
  • tel. 800-707-401 (poł. bezpłatne)
  • (czynne 24h/dobe)

Kontakt

Siedziba Zarządu Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieści się w mieście Wejherowie w woj. Pomorskim.

Adres: ul. Gen. J. Hallera 5
Poczt.: 84-200 Wejherowo
Tel.+48 58/672-99-52
Fax+48 58/672-99-50
E-mail: sekretariat@wsm.wejher.pl